Yapı İşleri ve Teknik Dairesi Başkanlığı

Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı, 2011 yılında Güney Kampüs Yerleşkesi Rektörlük binasında faaliyetlerine başlamıştır. Üniversitemiz bugün 10.000 öğrenci sayısını aşmış geleceğe yön vermeyi hedefleyen bir eğitim kurumu olarak, bünyesinde 10 fakülte, 2 Yüksekokul ve 1 Enstitü ile İstanbul’un çeşitli semtlerinde 7’den fazla yerleşke de eğitim faaliyetlerini sürdüren bir kurumdur.

Üniversitemiz yatırım projelerinden biri olan 20 bin metrekare Merkezi Laboratuvar binasını (BİLTAM) 2019 yılında hizmete açılmıştır. Orhanlı Yerleşkesinde İki bin metrekare Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi hizmete açıldı. 2021 yılı itibari ile 30 bin metrekare Derslikler bloğu (B blok) hizmete açılması ile geleceğe güven konusun da çok daha farklı bir siluete bürünecektir.

Temel amacımız, Üniversitemiz çatısı altındaki Akademik ve İdari Personel ile Öğrencilerin üretkenliğini arttıracak teknolojiyi ve yapılaşmayı sağlayarak, rahat, sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının bulunduğu çağdaş bir Üniversite kurmak. Tasarımdan başlayarak yenilikçi mühendislik çözümlerinin araştırılıp geliştirilmesini ve uygulanmasını sağlamak Enerjinin daha verimli kullanıldığı yöntemlerle yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelerek, çevreye dost ve işletme maliyetlerinin azaltıldığı, insana ve çevreye duyarlı bir üniversiteyi hayata geçirmek. Engelsiz binalardan oluşan, engelsiz bir yerleşke oluşturarak fırsat eşitliğini sağlamak, kaliteden ödün vermeden, rekabetçi ve sürdürülebilir bir büyümeyi gerçekleştirmek asli görevlerimizdir.